Захист дослідницької роботи

Захист дослідницької роботи. «Топоніміка села Леськове»

Dear Friends! (дорогий друг)
I would like to tell you about my homeplace. (Я б хотіла розповісти вам про моєму рідному місці)
Ви здивовані? З чого б це я, раптом, почала говорити англійською мовою. Ні в якому разі, я не відчуваю ніякого бажання вас шокувати, просто хочу, щоб ви зрозуміли, мій стан, коли я вперше почула слово «топоніміка». Десь в класі 6, я не мав жодного уявлення, що ж воно означає. А виявилося дуже цікаво. І ось це сама зацікавленість привела мене сьогодні сюди, на краєзнавчу конференцію.

Шановне журі! Шановні слухачі!
Слайд №1 (тема)
Тема моєї дослідницької роботи «Історична топоніміка села Леськове».

слайд №2
Актуальність даної теми надзвичайно велика для сучасного періоду розвитку російського суспільства. Історія рідного краю, це те джерело, яке невичерпний. Піклуватися про його чистоту і глибині завдання кожного покоління. Вбираючи в себе краплю за краплею знання, кожні наступні покоління відкривають нові незвідані горизонти.

Слайд №3 (цілі і завдання)
Мета дослідження:
-зібрати і вивчити історію походження топоніміки села;
-залишити ці відомості для молодшого покоління учнів.
завдання:
-узагальнити інформацію, отриману з джерел;
-систематизувати дані.

При підготовці та написанні роботи я вивчала різну літературу з історії нашого краю, зустрічалася зі старожилами села Леськове.
Моїми попередниками був зібраний досить цінний інформаційний матеріал, який викликав у мене інтерес до подальшого вивчення даної теми.

Слайд №4 (карта)
Леськове ... Крихітна крапка на землі. Чи не на кожній карті його знайдеш, загубилося воно серед полів і перелісків, крейдяних гір і ярів ... Дитинство, юність пов'язані з Леськове. Дорого воно мені.

Слайд №5 (фото Діденкове яру, балки Видною і яру Кам'яного)
Село Леськове розташоване в центрі поселення: в вершині Діденкове Яру, балки Видною і яру Кам'яного. Засноване в середині XVІІІ століття.
Різні тлумачення, здогади доводилося нам чути про освіту села Леськове. Із щоденника сількора Василя Дмитровича Вербицького я дізналася: «У той далекий час на території нашого села розташовувалися два озера».

слайд №6
Старожили розповідають, що раніше територія села була покрита суцільними лісами, тут росли фруктові дерева, чорнозем був багатий травами і сіножатями.
Перші поселенці називали територію нашого села Кошари.
Чому Кошари? «Селяни села старої Крейдяний, нинішнього Петропавлівського району, приганяли випасивать свою худобу, будували для нього тут на літо кошари (сараї). Отже, на місці кошар (сараїв) ближче до води стали з'являтися перші селянські подвір'я, утворюючи постійні поселення - хутори ».

Слайд №7 (фото 3 хуторів)
Згодом утворилися три хутора: Лєскова, Кам'яний і Діденко.
Перегортаючи сторінки щоденника В.Д. Вербицького, я знайшла опис назв трьох хуторів.

Слайд №8 (хутір Кам'яний)
У південній частині були великі поклади каменю, перші поселенці добували там камінь і будували собі будинки, тому хутір отримав назву Кам'яний.

Слайд №9 (балка Ліскова) фото
У північній частині був розташований хутір Лєскова. Він отримав свою назву від балки Лєскова.

Слайд №10 (карта 1780год)
На карті він з'явився в 1780 році під назвою - Лєскова.
Хутір Діденко назвали за прізвищем першого заможного переселенця з сусіднього села Хрещатого. До сих пір у нас є сім'ї з прізвищем Діденко, зокрема і моє прізвище Діденко.

Слайд №11 (таблиця число жителів в хуторах)
Зверніть увагу на ці цифри. В хуторі перших поселенців було - 26 осіб. У 1856 році дворів було 108, а жителів 904 людини. А 1888 роках 147 дворів в них проживало 1858 осіб.

Слайд №12 (карта с. Леськове)
У 1870 році три хутора - Кам'яний, Лєскова і Діденко об'єдналися в один, і назва йому вирішили залишити Лєскова.

Слайд №13 (церква)
З 1872 року хутір Лєскова змінив свій статус на село Леськове, так як в 1872 році було розпочато будівництво церкви Костянтина і Олени.
Тісно пов'язані з історичними епохами, подіями країни і назви вулиць мого села.

Слайд №14 (слова Тянь-Шанського)
Народ мимоволі і дуже вірно і послідовно відображає в назвах своїх селищ особливості того природно - географічного пейзажу, серед яких йому доводиться жити.
Моя дослідницька робота має практичну значимість, так як систематизовані матеріали можна використовувати при проведенні уроків краєзнавства, тематичних класних годинах, написанні творчих робіт.
В майбутньому я продовжу роботу з вивчення топоніміки рідного краю:
-створю «Топонімічний словник» і фотогалерею. Так само цікавий мені питання про прізвиська односельчан, так як для Леськове це явище унікальне.

Дякую за увагу!