Наталія Веселова
Заняття по формуванню у дошкільнят навичок особистої гігієни «Урок чистоти»
Мета. Формування у дітей навичок особистої гігієни.
• Формувати у дітей здоровий спосіб життя, розвивати мовлення, логічне мислення, пам'ять, увагу.
• Формувати навички співпраці дітей один з одним.
• Розвивати у дітей творчі здібності.
• Виховувати у дітей почуття охайності й акуратності, закріплювати культурно-гігієнічні навички.
Матеріал й устаткування:
зображення предметів особистої гігієни. пам'ятка «як правильно мити руки». плакат з намальованими дітьми і душем, ватяні палички і фарби,
Хід заняття:
Позитивний настрій на заняття. дітям пропонується взятися за руки міцно-міцно, подивитися один на одного, відзначити, які все дружні, красиві, здорові.
Розповідь вихователя. Діти, послухайте, що сталося зі мною сьогодні вранці. Іду я в дитячий сад, а назустріч мені біжить маленький хлопчик, брудний, неумитий, незачесаний, без верхнього одягу і плаче. Зупинила я його і питаю. "Що трапилося? Чому ти плачеш?". Тоді він розповів мені, що все його речі пропали і з ним ніхто не хоче грати. Я його заспокоїла, сказала, що розповім його історію дітям у групі і вони, т. Е. Ви, обов'язково йому допоможете. Як ви думаєте, чому з хлопчиком сталася ця історія? Чому зникли його речі, і ніхто з них не хоче грати? Мені здається, що таку історію ми вже десь чули. У якому творі з хлопчиком сталася подібна історія?
Правильно, про це ми читали в творі "Мойдодир". А як ви думаєте, хто такий Мойдодир? (Це господар чистоти і порядку). Так як же можна допомогти хлопчикові, що ми йому можемо порадити? (Відповіді дітей).
Вихователь пропонує дітям розглянути свою шкіру на руках. Звертає увагу на те, що шкіра гладенька, еластична, здатна розтягуватися при русі.
- Навіщо людині шкіра? Шкіра захищає наше тіло від хвороб. А коли ви бігаєте, стрибаєте під час прогулянок або на уроках фізкультури вам стає жарко, то на шкірі з'являються крапельки поту. На шкірі завжди є тонкий шар жиру - шкірного сала. Якщо шкіру довго не мити, то на ній накопичується жир, піт, які затримують частинки пилу і бруду. Від цього шкіра стає брудною, грубою, вона перестає захищати наше тіло. Брудне тіло може принести шкоду здоров'ю. Крім того, брудні, неохайні люди завжди неприємні оточуючим. Ось чому за шкірою необхідний щоденний догляд. А ви вмієте доглядати?
- Зараз я прочитаю вам "Казку про мікроби".
«Жили-були мікроби - рознощики різних хвороб. Найбільше на світі вони любили бруд. Чим брудніше, тим їм було приємніше і тим більше їх ставало. Ось на столі хтось залишив невимитие тарілки, крихти, шматочки хліба. Тут як тут муха. А на її лапках сотні мікробів. Особливо якщо вона прилетіла зі смітника. Муха полетіла, а мікроби залишилися лежати на столі, на тарілці, на ложках і думають. - Як добре, що на світі є бруднулі і мухи. І стало мікробам роздолля. І на руки можна потрапити, і в рот до людини. А там вже і до хвороби рукою подати! »Щоб бути здоровим, потрібно стежити за чистотою. вмиватися і мити руки з милом, чистити зуби і стригти нігті. Адже недарма кажуть. "Чистота запорука здоровя " .
А, ось ми подивимося, що ж це за лист лежить тут. Щоб дізнатися від кого воно, потрібно відгадати загадку:
Всіх на світі він добріші
Лікує він хворих звірів.
І одного разу бегемота
Витягнув він з болота.
Він відомий, знаменитий,
Це доктор? (Айболить)
Вихователь дістає лист з конверта і читає:
«Дорогі діти! Як ваше здоров'я? Чи дотримуєтеся ви особисту гігієну. Адже хто з чистотою і водою дружний. тому і лікар не потрібен. Посилаю вам гру, а називається вона «Знайди і з'єднай предмети особистої гігієни». І картину, яку треба домалювати. Бажаю здоров'я. Ваш доктор Айболить ».
(Вихователь розкладає на столі картки, проводиться гра). (Додаток №1)
- Молодці! Добре грали, швидко впоралися.
А тепер давайте подивимося на картину. Що на ній намальовано?
(Відповіді дітей. Душ, брудні діти).
- Що ж треба зробити, щоб діти стали чистими?
(Відповіді дітей, якщо не можуть, то підказати, що треба домалювати цівки води з душу, щоб відмити хлопців).
- Вставайте зручніше, щоб всім місця вистачило, і приступимо до малювання водички.
(Включається спокійна музика. Діти ватяними паличками малюють цівки води. Коли робота закінчена, вихователь відклеює намальованих брудних дітей і з'являються чисті дітлахи).
- Ось яка гарна картина у нас вийшла! Тепер діти стали чистими. Коли зайчик видужавши, він віднесе назад картину
- Що допомагає нам перемогти мікробів?
- Правильно, вода і мило. Як ви думаєте, перед тим, як готувати їжу, кухар миє руки? А лікар перед операцією?
- Що потрібно, щоб як слід вимити руки?
Мило, вода, чистий рушник.
- Так, вода і мило - справжні друзі. Вони допомагають знищити мікроби. Коли слід мити руки?
Після прибирання кімнати, туалету, ігор, прогулянки, спілкування з тваринами, роботи на городі, поїздки на транспорті, перед їжею.
- Як треба правильно мити руки? (Дітям лунають пам'ятки «як правильно мити руки» .Див. Додаток № 2)
- А зараз я пропоную вам трохи пограти в загадки.
1. Гладке, запашне миє чисто.
Потрібно, щоб у кожного воно було.
2. Вліз в кишеню і чатую реву, плаксу і бруднулю.
Їм ранку потоки сліз, не забуду і про ніс.
(Носовичок повинен бути у кожного. Користуйтеся ним завжди, стежте, щоб він був
завжди чистим. Кашляти і чхати потрібно в хустку, особливо, коли ти хворієш. він
повинен бути індивідуальним.)
3. І під кожним під зубком ляжуть волосся рядком.
(Гребінець теж повинна бути індивідуальна. При користуванні чужим гребінцем можна
Молодці. А тепер скажіть, для чого нам так необхідно вмиватися? Якою водою потрібно вмиватися?
Гра-ситуація "Що було б, якби ...".
Ситуація. якби люди перестали митися.
Розвиваюча гра "Користь - шкода".
Ситуації. брати брудні руки в рот, гризти нігті, є немиті овочі та фрукти і т. п.
Якщо ти весь день працював, потрібен тут підхід умілий -
Бігав, стрибав, веселився, Тренуй і загартовуй
Треба тілу відпочити - На ніч в душі поливай
Треба тіло сполоснути! Якщо день твій перегружен-
Щоб зростала і міцніла тіло Душ як повітря тілу потрібен!
Підніми прапорець, якщо я сказала правильно:
1. Я завжди мию руки, прийшовши з вулиці, після туалету і перед їжею.
2. Перед сном я мою ноги.
3. Кожен день я міняю шкарпетки і нижню білизну.
4. Мінімум раз на тиждень я мою все тіло гарячою водою з милом.
Де зображені предмети особистої гігієни. Див. Додаток № 3
Читання побажання Мойдодира дітям:
Хай живе мило запашне,
І рушник пухнасте,
І зубний порошок,
І густий гребінець!
Давайте ж митися, плескатися,
Купатися, пірнати, перекидатися,
У путині, в кориті, в балії,
У річці, в струмочку, в океані,
І у ванні, і в лазні,
Вічна слава воді!
«Посланці всесвіту чистоти» Я дуже люблю кімнатні квіти - вони як люди, теж живі, також відчувають, дивлячись на квіти - душа радіє. І якщо до квітів ставиться з любов'ю.