Заняття з екології в старшій групі «чому в полях сніг залишається чистим, а в містах стає

Анна Воробйова
Заняття з екології в старшій групі «Чому в полях сніг залишається чистим, а в містах стає брудним»

Мета. З'ясувати уявлення дітей про джерела побутового сміття та способах його утилізації.

1. Освітня. Виявити вміння дітей знаходити способи вирішення екологічних завдань. як очистити повітря в большом городе?

2. Формує. Формувати уявлення дітей про джерела побутового сміття та способах його утилізації.

3. Розвиваюча. Розвивати мислення дітей

4. Виховна. Переконати в необхідності дотримання чистоти в будинку. місті. природі. Сприяти вихованню любові до рідної природи.

5. Мовна завдання. Розвивати монологічне мовлення

Словникова робота. снігова вода. димлячі труби, вихлопні гази, очисні споруди. стічні води.

Попередня робота. спостереження за снігом. розглядання і читання книги «Чомучка». замальовка вражень дітей в щоденниках спостережень, бесіда про зміни в природі, розгляд ілюстрацій із зображенням заводів, фабрик.

Хід заняття. (25-30 хвилин)

Хлопці, я сьогодні вам пропоную побути не просто хлопчиками і дівчатками групи. а справжніми дослідниками. І як справжні дослідники-науковці ми з вами спробуємо з'ясувати, чому сніг в місті такий сірий і брудний. А для цього потрібно уважно слухати, думати і міркувати.

1. Частина (10 хвилин).

Вихователь ставить на стіл рознос зі сніжками.

Хлопці, якого кольору сніжки? (Білого). А як ви думаєте, що може статися зі сніжками в приміщенні? Чому сніг розтане?

Як ви думаєте, чистої чи буде снігова вода. А як це можна перевірити?

Вислухавши пропозиції дітей, вихователь пропонує використовувати для перевірки найпростіший фільтр - вата.

На столах у дітей склянки з фільтрами. Діти переливають снігову воду в стакан з фільтром.

Звідки на ньому з'явилася бруд. (Зі снігу. З сніжок)

А звідки в сніжках бруд. Давайте з'ясуємо.

Физкультминутка (2-3 хвилини).

Ми ногами топ-топ,

Ми руками хлоп-хлоп.

Ми очима мить-мить,

Ми плечима чик-чик!

Раз - сюди, два - туди,

Повернись навколо себе.

Раз - присіли, два - підвелися,

Руки догори все підняли,

Раз - два, раз - два,

Займатися нам пора!

2. Частина (10 хвилин, частин в занятті може бути більше. Але без перевищення загального часу заняття для дітей даного віку.

Діти розглядають малюнки, на яких зображені заводи з паруючими трубами, машини, фабрики і т. Д.

Звідки в нашому місті на снігу з'являється бруд?

(Бруд з'являється від диму заводів, від вихлопних газів автомобілів, від стічних вод фабрик, заводів).

- Я, Злючка-Грязючка. знову з вами.

- Я - в димі заводів

3. - Я - в вихлопних газах автомобілів. Люблю, коли люди забруднюють все навколо!

Вихователь. Хлопці, навесні сніг почне танути. побіжать струмки, і відправитися Злючка-Грязючка.

Куди ж вона потрапить? (В річки, моря)

Хлопці, а чому сніг в полях залишається чистим. (Поруч немає заводів, фабрик, автомобільних доріг; люди живуть далі від полів)

Як же перемогти злючка-Грязючку?

Вихователь читає текст, а діти доповнюють його:

Жила - була Злючка-Грязючка. Вона дуже любила сміття, дим від заводів і фабрик, гази від машин. А навесні вона любила подорожувати по морях, річках, озерах.

Дізналися хлопці про злючка і вирішили її зупинити. Якщо виходили вони на природу, то, йдучи. (Прибирали за собою все сміття).

На димлячі труби вони прийшли встановити. (Спеціальні пастки, фільтри для диму). А всі машини хлопці відправляли на техогляд в ДАІ.

Прийшли хлопці до річки скупатися, але і там Злючка-Грязючка. Вона вже в воді плаває і хлопців до себе кличе. Озирнувшись, хлопці і побачили, що від найближчого заводу по трубі в річку зливається брудна вода.

Тоді діти, разом з дорослими побудували (очисні споруди).

Ось як хлопці перемогли злючка-Грязючку!

За це були вдячні їм звірі й птахи, квіти і дерева, дорослі і діти

4. Підсумок (1-2 хвилини).

Хлопці, що треба робити людям, щоб Злючка-Грязючка більше ніколи не з'являлася на Землі? (Не викидати сміття на вулиці, на заводах і фабриках поставити очисні споруди).

Проект в другій молодшій групі «Обережно: мікроби!» В даному проекті провідною освітньою галуззю є освітня галузь «Здоров'я». Протягом всієї діяльності простежується.

Заняття з екології в старшій групі «чому в полях сніг залишається чистим, а в містах стає
Сніговик з модулів орігамі зовсім застарів Скажіть, що це орігамі вже всіх дістала. Ні! Мене немає! Цим я заспокоюю свої нерви, які накопичуються від повсякденного життя.

Схожі статті